AKCE 2024

KVĚTEN

15.5.2024 Šatník

Dne 15. května 2024 se uskutečnil v prostorách Centra sociálních služeb Šatník dámského i dětského oblečení. Pro děti byly přichystány také hračky na rozdání.
Díky slunečnému počasí jsme mohli využít na danou akci i venkovní prostory. Velké dík patří všem sponzorům a dárcům!

7.5.2024 Oslava Dne matek

DUBEN

30.4.2024 Slet čarodějnic

I u nás v Centru sociálních služeb bylo veselo, protože na návštěvu a špekáček přišly čarodějnice. A že jim to slušelo! Všichni se rádi sešli na sluníčku a společně si užili poslední den v dubnu.

21.4.2024 Nedělní trénink paměti

17.4.2024 Jarní zpívání s Mužským pěveckým sborem Něčičáci

16.4.2024 Výlet ZOO Hodonín

Uživatelé Denního stacionáře Kyjov navštívili s personálním doprovodem v dubnu Zoologickou zahradu v Hodoníně. Díky vstřícnosti vedení ZOO Hodonín získali naši uživatelé neotřelé zážitky. V zoologické zahradě absolvovali prohlídku s průvodcem p. Ondřejem Vlkem. Tento přednesl vyčerpávající informace o zvířatech, které měli možnost zhlédnout. Trpělivě odpovídal i na zvídavé dotazy a výklad oživoval malými kvízy se zajímavostmi o životě zvířat – např. proč mají zebry pruhy anebo proč lama útočníka nekousne, ale poplive. Největší úspěch měla návštěva výukové místnosti, kde si uživatelé mohli pohladit „chlupatá“ zvířata – králíka, morče, myšku, ale i ta „nechlupatá“ – hada, leguána, strašilku. Ne všichni se k tomuto kroku odvážili, ale to nevadí, alespoň mají motivaci se překonat příště. Těší nás, že vedení ZOO Hodonín tyto možnosti našim zdravotně handicapovaným uživatelům nabízí a ti se domů vrací spokojení a plni nových zážitků. Už nyní se ptají, zda se sem ještě někdy vrátí a my jsme přesvědčení, že v příštím roce bude exkurze neméně zajímavá a přívětivá.

13.4.2024 Sbírka potravin

11.4.2024 Zdravotní cvičení se seniory

8.4.2024 Beseda s knihovnou – Klienti denního stacionáře a obyvatelé Domu s pečovatelskou službou se pravidelně každé první pondělí v měsíci zúčastňují besedy s Městská knihovna Kyjov, na kterou si milé a obětavé pracovnice knihovny vždy připraví zajímavou přednášku s ukázkou četby. Dnešní vyprávění bylo věnováno mezinárodnímu ilustrátorovi a autorovi dětských knih Petru Sísovi k životnímu výročí 75 let. 📚📖

BŘEZEN

28.3.2024 Mezigenerační výlet za poznáním – ZOO Lešná

19.3.2024 Mezigenerační velikonoční tvoření

17.3.2024 Nědělní trénink paměti

8.3.2024 Jsme s dětmi z MŠ Dr. Joklíka Kyjov oslavili MDŽ a soutěžili jsme v kvízu.

4.3.2024 Beseda s knihovnou tentokrát s autorem pohádek p. Vladimírem Bystřickým

únor

18.2.2024 Nedělní trénink paměti

5.2.2024 Mezigenerační výlet za poznáním-divadlo
Centrum sociálních služeb Kyjov, p.o. města Kyjova ve spolupráci s MAS Kyjovské Slovácko v pohybu, uspořádalo pro své uživatele i klienty z řad veřejnosti mezigenerační výlet za poznáním. Tentokrát se stal předmětem poznání svět divadla – návštěva představení ,,Případ Edward“ ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
V 8:40 hodin všichni účastníci nastoupili do objednaného autobusu, který nás odvezl do Uherského Hradiště. Chvíli času, která zbývala do začátku představení, využili účastníci ke krátké prohlídce města. Před začátkem představení jsme se všichni sešli ve foyeru divadla a úderem 11. hodiny začalo představení. To už byli všichni usazeni na svých místech v hledišti a s údivem a napětím začali sledovat inscenaci na motivy známého filmu Tima Burtona – Střihoruký Edward. Jednalo se o dojemný příběh o chlapci, který má místo rukou nůžky, ale přesto chce žít jako ostatní. Příběh to byl velmi poučný, přinášel poselství o toleranci, ale i o odmítání přijetí jakékoliv jinakosti. Každý, kdo nese na svých bedrech jakoukoliv zátěž, ať jsou to bolesti, nemoci, různá postižení, stáří či chudoba, osamocení a nepřijetí, se mohl v tomto příběhu nalézt. Všichni toužíme po lásce, přijetí, pochopení a přátelství. Místy byl příběh tak dojemný, že i vehnal slzy do očí.
Není divu, že krásné představení si vysloužilo bouřlivý potlesk a účinkující se několikrát vraceli při zasloužené děkovačce. Ale po skončení představení již byl čas k odchodu. Po vyzvednutí kabátů se všichni, plni dojmů vydali k přistavenému autobusu, který nás odvezl zpátky do Kyjova.
Plni emocí, zážitků z krásného výletu a nezapomenutelného kulturního zážitku, i radosti ze vzájemného setkání, kdy byla navázána nová přátelství, jsme se všichni šťastně vrátili domů.
Jitka Obrová, pracovnice Centra sociálních služeb Kyjov, p.o. města Kyjova

LEDEN

21.1.2024 Nedělní trénink paměti

19.1.2024 v pátek jsme ve spolupráci s MŠ, ZŠ, praktická škola a dětský domov Kyjov, příspěvková organizace vyrazili s klienty Denního stacionáře do Brna na světovou výstavu MegaBrouků

12.1.2024 Předpremiéra komedie J. Vejdělka Aristokratka ve varu

Skip to content