AKCE 2024

únor

18.2.2024 Nedělní trénink paměti

5.2.2024 Mezigenerační výlet za poznáním-divadlo
Centrum sociálních služeb Kyjov, p.o. města Kyjova ve spolupráci s MAS Kyjovské Slovácko v pohybu, uspořádalo pro své uživatele i klienty z řad veřejnosti mezigenerační výlet za poznáním. Tentokrát se stal předmětem poznání svět divadla – návštěva představení ,,Případ Edward“ ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
V 8:40 hodin všichni účastníci nastoupili do objednaného autobusu, který nás odvezl do Uherského Hradiště. Chvíli času, která zbývala do začátku představení, využili účastníci ke krátké prohlídce města. Před začátkem představení jsme se všichni sešli ve foyeru divadla a úderem 11. hodiny začalo představení. To už byli všichni usazeni na svých místech v hledišti a s údivem a napětím začali sledovat inscenaci na motivy známého filmu Tima Burtona – Střihoruký Edward. Jednalo se o dojemný příběh o chlapci, který má místo rukou nůžky, ale přesto chce žít jako ostatní. Příběh to byl velmi poučný, přinášel poselství o toleranci, ale i o odmítání přijetí jakékoliv jinakosti. Každý, kdo nese na svých bedrech jakoukoliv zátěž, ať jsou to bolesti, nemoci, různá postižení, stáří či chudoba, osamocení a nepřijetí, se mohl v tomto příběhu nalézt. Všichni toužíme po lásce, přijetí, pochopení a přátelství. Místy byl příběh tak dojemný, že i vehnal slzy do očí.
Není divu, že krásné představení si vysloužilo bouřlivý potlesk a účinkující se několikrát vraceli při zasloužené děkovačce. Ale po skončení představení již byl čas k odchodu. Po vyzvednutí kabátů se všichni, plni dojmů vydali k přistavenému autobusu, který nás odvezl zpátky do Kyjova.
Plni emocí, zážitků z krásného výletu a nezapomenutelného kulturního zážitku, i radosti ze vzájemného setkání, kdy byla navázána nová přátelství, jsme se všichni šťastně vrátili domů.
Jitka Obrová, pracovnice Centra sociálních služeb Kyjov, p.o. města Kyjova

LEDEN

21.1.2024 Nedělní trénink paměti

19.1.2024 v pátek jsme ve spolupráci s MŠ, ZŠ, praktická škola a dětský domov Kyjov, příspěvková organizace vyrazili s klienty Denního stacionáře do Brna na světovou výstavu MegaBrouků

12.1.2024 Předpremiéra komedie J. Vejdělka Aristokratka ve varu

Skip to content