Akce 2019

Mikuláš v Azylovém domě

Návštěva svatého Mikuláše v Azylovém domě. V předvečer svého svátku, 5. prosince, zavítal do Azylového domu v Kyjově svatý biskup Mikuláš se svým doprovodem, Andělem a Raráškem. Oblíbený světec přišel děti potěšit, pochválit, ale i trošku, ale v dobrém pokárat, či spíše povzbudit, aby se vyvarovaly špatných skutků. Na závěr své návštěvy svatý Mikuláš děti obdaroval balíčky s dobrotami a nejen to, naučil děti i jednoduchou modlitbičku, kterou se společně se všemi pomodlil. A protože děti slíbily, že se budou snažit, aby byly hodné a poslušné, Mikuláš jim přislíbil, že je přijde opět za rok navštívit.

Adventní radost

V pondělí 2.12.2019 nám přišli popřát hezký adventní čas děti ze ZŠ Šardice. Moc děkujeme za příjemné odpoledne. Svou návštěvou nás potěšil i sv. Mikuláš se svou družinou.

KovoZoo Denního stacionáře

V pátek navštívili uživatelé Denní stacionáře Kovozoo ve Starém městě.

Nadace ČEZ

Centrum sociálních služeb Kyjov oživilo díky podpoře Nadace ČEZ zahrady Domu s pečovatelskou službou Relaxaci v kvetoucí barevní zahradě, vůně levandule, užitek z bylin a ovoce různých druhů. To vše a ještě více si nyní mohou dopřát senioři a zdravotně postižení v Domě s pečovatelskou službou v Kyjově a také klienti Denního stacionáře. Vše se podařilo úspěšně dokončit díky podpoře Nadace ČEZ v rámci projektu Vytvoření zahradní relaxační zóny pro seniory a zdravotně postižené. Na realizaci se nemalou měrou podílela i široká veřejnost. Ta na přelomu loňského a letošního roku v aplikaci Pomáhej pohybem nasbírala potřebné množství bodů, které Nadace ČEZ proměnila na 44 tisíc korun. Za tuto částku se proměnilo nevzhledné vnitřní atrium z bujné džungle na místo lákající k posezení na čerstvém vzduchu a v příjemném prostředí udržované zahrady. Ta je vybavena novým venkovním mobiliářem doplněným o dřeviny, keře a bylinky. Při rekonstrukci vypomáhali pracovníkům centra v rámci svých možností i sami klienti. Asistovali jak při terénních úpravách tak i samotné výsadbě. Záměrem projektu nebyla pouze rekultivace zanedbané zahrady, ale hlavně aktivizace klientů a zpestření jejich volného času, což se podařilo. Dovybavené atrium jim nyní slouží k práci i příjemnému odpočinku. Třeba při partičce venkovních šachů či dámy. Na výsledek naší práce se může přijít podívat i veřejnost v rámci Dne otevřených dveří Centra sociálních služeb, který máme naplánovaný na pondělí 30. září od deseti do šestnácti hodin.

Mokrý pátek

Mokrý pátek Léto a prázdniny pro většinu dětí představuje čas plný her, odpočinku, zábavy, volnosti a bezstarostnosti. Bohužel ne všechny děti mohou odjet na tábor nebo k moři. Pracovnice sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi v Centru sociálních služeb v Kyjově se rozhodly horké dny zpestřit a připravily si pro rodiče a jejich děti odpoledne plné soutěží s názvem „Mokrý pátek“. Jak již název napovídá jednalo se o soutěže, kde nezůstal nikdo suchý, ale vzhledem k panujícímu horku osvěžení všichni přivítali. Na zahradě azylového domu se soutěžilo v disciplínách jako je mokrý slalom (běh přes překážky s kelímkem vody na hlavě), střílení vodní pistolí na cíl, přenášení vody lžičkou a podobně. Na závěr se mezi dětmi strhla spontánně neplánovaná vodní bitva. Celé odpoledne se neslo ve znamení dobré nálady a dětského smíchu, což bylo pro pracovnice největší odměnou. Maminky s dětmi akce nadchla natolik, že si přejí během prázdnin podobné odpoledne ještě zopakovat. Sociální pracovnice SAS RD Centrum sociálních služeb Kyjov, p. o. města Kyjova.

První letní grilování s písničkou

Ve čtvrtek 20.6.2019 proběhlo v CSS Kyjov První letní grilování s písničkou.

Den dětí

Dne 30.5.2019 zorganizovaly pracovnice Sociálně aktivizačních služeb a Azylového domu Centra sociálních služeb Kyjov, příspěvkové organizace města Kyjova pro rodiče a děti oslavu Dne dětí. Kvůli nepříznivému počasí se všichni sešli ve společných prostorách azylového domu, kde bylo připraveno šest stanovišť. Soutěžící na jednotlivých stanovištích si mohli vyzkoušet hod na cíl, hledání v mouce, lovení rybiček, chůzi na chůdách, nebo také skládání puzzle na čas a zahrát si kuželky. Do her se zapojovali nejen děti, ale i rodiče, kteří si tím mohli odpočinout od každodenních starostí. Pro děti byly připraveny odměny a vítězové získali i medaile. Kristina Lopraisová, DiS. Sociální pracovnice Centrum sociálních služeb Kyjov, p. o. města Kyjova.

Den pro rodinu

Opět po roce proběhl v Kyjově 26.5.2019 „Den pro rodinu“, který spolupořádalo město Kyjov a kterého bylo partnerem i Centrum sociálních služeb Kyjov, p. o. města Kyjova. My jsme na akci reprezentovaly dvě registrované sociální služby zaměřené na rodiny s dětmi, konkrétně Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a Azylový dům. Pracovnice obou služeb si připravily pro děti a rodiče tvoření z papíru. Děti si za pomoci rodičů mohly dle vlastní kreativity vytvořit přáníčka s papírovými kytičkami. Počasí letos přálo, a proto i účast na akci byla velká. Za Centrum sociálních služeb Kyjov, p. o. města Kyjova Sociální pracovnice Sociálně aktivizačních služeb a Azylového domu.

Okresní veletrh sociálních služeb

Ve čtvrtek 23.5. 2019 jsme se společně s klienty Denního stacionáře zúčastnili Okresního veletrhu sociálních služeb v Hodoníně.

Pálení čarodějnic Azylový dům

Pálení čarodějnic Pálení čarodějnic a první máj patří neodmyslitelně k jarním svátkům a vítání jara. Pro maminky a pracovnice z azylového domu v Kyjově a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v Kyjově, to byla příležitost ke vzájemnému setkání a uspořádání veselého odpoledne pro děti. Děti, maminky i zaměstnanci v čarodějnických kostýmech se vzhledem k nepřízni počasí shromáždili ve společenské místnosti azylového domu. Maminky si společně se sociálními pracovnicemi připravily pro děti soutěže a hry, jako byl tanec s koštětem či slalom s ping – pongovým míčkem, nechyběla ani oblíbená soutěž v „krmení hladové čarodějnice“, která na soutěžící otvírala svou hladovou pusu. Do her se zapojily s dětmi i pracovnice a maminky a všichni společně si užili mnoho legrace. Během soutěží se mohly děti občerstvit dobrotami, které si pro ně připravily maminky se sociálními pracovnicemi. Na závěr byly všechny soutěže vyhodnoceny a vítězové byli odměněni bouřlivým potleskem. Když už byli všichni hrami znavení, děti s radostí zkonstatovaly, že se venku udělalo pěkně, vysvitlo sluníčko a i tráva stačila oschnout. Proto se všichni narychlo zapojili do přípravy hranice a přítomní chlapci rozdělali oheň. Poté děti do ohně naházely papírové čarodějnice, které si předem vyrobily z novinového papíru v tvořivé dílně. Nakonec se celá zahrada rozvoněla pečenými špekáčky, které si děti mohly samy opéct. A protože byly špekáčky moc dobré, tak se po nich jen zaprášilo. U společného stolu si pak všichni pochvalovali, jak se jim celá akce povedla. A jak jinak to mohlo dopadnout než tím, že začali plánovat další společné setkání!

Velikonoční tvoření

Velikonoční tvoření Ve čtvrtek 4. dubna 2019 se v prostorách jídelny Centra sociálních služeb, p.o. města Kyjova konalo velikonoční tvoření. Při společném tvoření se zde sešli uživatelé denního stacionáře, sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi, azylového domu a obyvatelé Kyjova. Cílem setkání bylo vytvořit si pěknou velikonoční dekoraci do bytu, ale také vyzdobit společné prostory Centra sociálních služeb, a v neposlední řadě propojit a podpořit společnou mezigenerační komunikaci. Při letošním tvoření se upřednostnily především přírodní materiály, ze kterých se společně vyráběly věnečky z březového proutí, které si poté každý ozdobil dle vlastní tvořivosti zakoupenými drobnými doplňky nebo ručně šitými kytičkami, které pro všechny dopředu ušily maminky z azylového domu. Dalším zajímavým a zcela originálním velikonočním nápadem byla rukodělná výroba košíčku z dřevěného výřezu, do něhož se zatloukly hřebíčky, které se poté vyplétaly vrbovými proutky. Do hotoveného košíčku si každý mohl usadit vajíčko, kuřátko, popř. jiné dekorace dle vlastní fantazie. Při společném tvoření si účastníci nejen vzájemně pomáhali, ale také předávali své zkušenosti a dovednosti. Ti starší rovněž zavzpomínali, jak velikonoční tradice a přípravy probíhaly dříve, když se ještě nedalo vše koupit v obchodě a lidé si museli mnoho věcí sami vyrobit. Dovednosti si poté předávali z generace na generaci. Celé odpoledne probíhalo v poklidném duchu vzájemné spolupráce a těšení se na velikonoční svátky. Jitka Obrová, sociální pracovnice Centra sociálních služeb, p.o. města Kyjova.

Velikonoce

Skip to content