Akce 2020

Mikulášská besídka

4.12.2020 nás potěšila nebeská i pekelná návštěva.

Předvánoční tvoření

Po covidové přestávce si klienti Css Kyjov vytvořili krásné vánoční svícny. Děkujeme Renáta Holešínská za darovaný materiál na výrobu.

Letní grilování

30.6.2020 proběhlo první letošní grilování v átriu domu pečovatelské služby.

Děti z Azylového domu vystavovaly u Pražského Jezulátka

Děti z Azylového domu vystavovaly u Pražského Jezulátka Doba koronavirové pandemie byla pro všechny velmi náročná. Své o tom ví i uživatelky Azylového domu v Kyjově a pracovnice zařízení. ,,Všichni jsme trpěli ponorkovou nemocí“, sděluje sociální pracovnice Jitka Obrová. ,,Uživatelky nemohly přijímat návštěvy blízkých, nemohly jezdit ke svým rodinám, děti se nudily, bylo těžké je zabavit, a my pracovnice jsme se dusily v rouškách. Nastaly chvíle, kdy atmosféra by se snad dala i krájet. Přesto všechno jsme se snažili tuto dobu ustát a pomohla nám v tom hlavně arteterapeutická tvoření přírodními barvami země. Společným tvořením, do kterého se s chutí zapojily i ty nejmladší děti, za účasti svých maminek, bylo vytvořeno několik dílek, která se nám nakonec tak líbila, že jsme je přihlásili do výtvarné soutěže, pořádané Univerzitou Karlovou, nazvanou ,,BOŽE, KDO JE ČLOVĚK, ŽE NA NĚJ PAMATUJEŠ?“ Jaké bylo naše překvapení, když naše dílka byla vybrána a vystavena v kostele u Pražského Jezulátka v Praze. Zde je mohli návštěvníci shlédnout v době od 10. do 30. června 2020“. Malí výtvarníci byli oceněni hodnotnými věcnými cenami a také sladkostmi, ze kterých měli obzvláště radost. Ceny za všechny převzala pracovnice zařízení Obrová, která se osobně zúčastnila slavnostní vernisáže. Uplynulá doba byla opravdu těžká, ale i v obtížích se dá objevit jiná dimenze, která nás vzájemně posílí a pomůže překonat chvíle smutku a beznaděje. Jitka Obrová, Azylový dům Kyjov.

Fašaňk

Klienti Denního stacionáře při fašaňkové obchůzce.

Masopust na Azylovém domě

Masopustní atmosféru zažili v Azylovém domě v Kyjově. Ve spolupráci se službou Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi proběhl v prostorách Azylového domu masopustní karneval. Aby se vytvořila ta správná masopustní atmosféra, uživatelky obou služeb předem nachystaly pro své děti zajímavé masky a malé masopustní pohoštění. V maskách se objevily i samotné pracovnice. Sešli se tu dva malí indiáni a jedna velká indiánka, divoký kocour, pirátka, malá čarodějka, velká cikánka, příšera a kašpárek. Karneval byl zahájen veselým ukazovacím tanečkem Ram sam – sam, u kterého se všichni naladili na další zábavné soutěže, které pro účastníky karnevalu připravily pracovnice. Nejdříve to bylo obíhání s vajíčkem kolem překážky, poté skládání puzzle na čas, následoval turnaj v kuželkách a zábavné podlézání pod tyčí, nazvané ,,limbo“. Po malé přestávce, kdy se všichni občerstvili a doplnili tekutiny, následovala oblíbená židličkovaná. Poslední disciplínou bylo stříhání lízátek, které si děti musely přijít odstřihnout poslepu, tedy se zavázanýma očima. Zvládly to všechny, za starostlivého doprovodu svých maminek. A již nastal čas vyhlášení výsledků, přičemž byli odměněni všichni zúčastnění drobným dárkem a sladkostí. Společně jsme prožili příjemné odpoledne, během kterého jsme se pobavili, zasmáli, a alespoň na chvilku oprostili od každodenních starostí. Karneval se všem velmi líbil, děti se dokonce zajímaly, kdy bude další podobná akce. Po skončení programu pomohly maminky pracovním vše uklidit.

Cestovatelská beseda

6.2.2020 Cestovatelská beseda manželů Poulíkových – VÝCHODNÍ KANADA A VÍKEND S INDIÁNY.

Skip to content